Get Adobe Flash player
Start Projekty Kamienica Wrocław

Kamienica Wrocław

Projekt  remontu kamienicy przy

ul. Prusa we Wrocławiu

05.02.2013

Remont kamienicy dobiega końca. Niestety nie brałam udziału w realizacji projektu i zastosowane zamienne rozwiązania nie były ze mną konsultowane.

Uczestniczyłam w procesie budowlanym do końca marca 2012r. Późniejsze zmiany wprowadzone do projektu są innego autora.

Wnętrza pokazywane do stycznia 2013 na stronie internetowej inwestycji , które zostały wykonane do projektu budowlanego i były wizerunkiem inwestycji przez cały czas trwania prac budowlanych zmieniły się  znacznie. W ich opracowaniu również nie brałam udziału.
W 2011 roku wykonałam projekt remontu zabytkowej kamienicy z końca XIX wieku położonej we Wrocławiu u zbiegu ulic Prusa i Jarzynowej.
W budynku tym, zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem na poziomie parteru i piwnic  znajdowała się najpierw restauracja, później pomieszczenia usługowe. Na pozostałych kondygnacjach znajdowały się pomieszczenia klubowe, później mieszkalne.
Budynek zachował swoje dotychczasowe funkcje.
Na poziomie parteru i piwnic zaprojektowano pomieszczenia usługowe a na pozostałych kondygnacjach mieszkania.
Zmiana układu pomieszczeń pozwoliła na zaprojektowanie windy wewnętrznej obsługującej wszystkie kondygnacje budynku.Od strony ul. Warzywniczej , przy drugim wejściu do budynku wygospodarowano  niewielką przestrzeń na zieleń przydomową i niezbędną infrastrukturę.  Budynek zachował swoją pierwotną elewację w stylu włoskiego renesansu.

Wizualizacje do projektu wykonał architekt Michał Dudzisz.